Bluebird Pidion HM40

Категорија: Windows

Во последната генерација на Pidion рачни компјутери се наоѓа HM40, уред со ниво на заштита IP54, процесор со 1 GHz и меморија од 256 MB RAM/512 MB ROM, што осигурува ефикасна работа на која било програма.

Bluebird Pidion HM40 е првокласен деловен паметен телефон кој во целост ги поддржува теренските работници во движење. Овој џебен уред е лесен, а сепак целосно функционален. Опремен за клучни можности за извржување на задачите, како читач на баркодови и GPS, HM40 е подготвен да изврши што и да се побара од него.

Намена

 • Poslovi u trgovini
 • Izravna isporuka trgovinama
 • Isporuka lijekova

Индустрија

 • Maloprodaja
 • Logistika
 • Zdravstvo
 • Rad na terenu
 • Sigurnost

Спецификации

Перформанси

 • Процесор (CPU): 1 GHz
 • Меморија: 256 MB RAM/512 MB ROM
 • Проширување за меморија: microSD - до 32 GB
 • Влез за SIM картичка: 1 SIM
 • Оперативен систем (OS): Windows Embedded Handheld 6.5, Android 4.0 (ICS)
 • Вид на екран: 2,8-инчен QVGA со позадинско осветлување, TFT LCD, 260K, 240 x 320
 • Приклучок: USB 2.0 (клиент преку microUSB конектор)
 • Тастатура: нумеричка, QWERTY, AZERTY, QWERTZ
 • Стандардна батерија: паметна, полнива, 3,7 V, 1350 mAh, Li-ion
 • Батерија со проширен капацитет (опција): паметна, полнива, 3,7 V, 3060 mAh, Li-Ion
 • Аудио: звучници, двоен микорофн со отстранување на бучава, Bluetooth слушалки
 • Фотоапарат: 5 мегапикесли со автоматско изострување и LED светилка, ултрасилна LED светилка (опција)
 • GPS: вграден A-GPS

Вградено радио

 • WWAN: 3.8G GSM HSPA+/HSUPA или CDMA EVDO Rev. A
 • WLAN: IEEE 802.11 b/g/n
 • WPAN: Bluetooth Class II V2.1

Зачувување податоци

 • Читач на баркодови: 1D&PDF417 Laser Class II или 1D/2D CMOS Imager

Физички карактеристики

 • Димензии: до 64,8 mm (2,5 инчи) ширина x 134,5 mm (5,3 инчи) висина x 18,9 mm (0,7 инчи) длабина
 • Тежина: со батерија - 195 g (0,43 lbs)

Корисничко окружување

 • Температура на чување: од -25° C (-13° F) до 70° C (158° F)
 • Работна температура: од -20° C (-4° F) до 60° C (140° F)
 • Влажност: 95% некондензирана
 • Отпорност на паѓање: паѓање од 1,2 m (4 стапки) според воениот стандард MIL-STD 810G
 • Степен на IP заштита од дожд и прашина: IP54

Брошури и поддршка

Категорија: Windows