Handheld Nautiz eTicket Pro II

Категорија: Windows
Комбинирајќи ја врвната мобилност со вистинска функционалност на полето, Nautiz eTicket Pro II е мудар избор за електронско собирање податоци и валидност на картичката.
 
Овој робустен рачен компјутер исто така е сигурна ефикасна трансакција и валидација алатка специјално дизајнирана за мобилни работници. Тој е опремен со бројни карактеристики, компактен и лесен за носење, што го прави сигурно компјутерско решение за предизвикувачки работни средини. Вградениот читач на смарт картички Arcontia го прави Nautiz eTicket Pro II брз и брз инструмент за бесконтактно собирање на податоци. Оваа моќна читач поддржува ISO / IEC и типот ISO14443 уреди РФИД А / Б и има две вградени модели за безбеден пристап (Secure Модули пристап - Сем), кои гарантираат сигурна реализација на трансакцијата. Бесконтаксната електронска врска помеѓу картичката и читателот овозможува работа со брз интерфејс што е од суштинско значење за системите за безбедност и за плаќање. Nautiz eTicket Pro II има се што ви треба за да направите работа во движење. Нејзините екран осетлив на допир со исклучителна осветленост нуди пространа и практични мобилни работна површина, која не е помалку пренослив - ова исклучително стабилна уред, имено, тежи само 335 грама (11,8 унци).
 

Спецификации

перформанси

Процесор: Texas Instruments AM3703 1 GHz
Меморија: 512 MB RAM / 1 GB флеш
Оперативен систем: Windows Embedded Handheld 6.5 Professional со Office Mobile
Екран: 3.5-инчен VGA исклучителна осветленост, отпорен екран на допир исто така е прочитан под сончева светлина
Батерија: Li-Ion 4000 mAh (14.8 Wh)
Поврзување: микро USB 2.0 OTG, докинг конектор, USB конекциски клиент / домаќин со напојување, 3.5 милиметарски приклучок за слушалки, етернет (со опционален држач за стоење или приклучни станици)
Навигација: Вграден, со u-blox GPS
Камера: 5 мегапиксели со автоматски фокус и LED блиц
Читач на баркод: 2D Imager (Honeywell N560x - Gen6)
комуникација

Bluetooth 2.1 EDR
Мобилен WWAN: D3.8G GSM HSPA + / HSUPA или CDMA EVDO Rev. А, глас и податоци
Безжичен LAN: 802.11b / g / n
Звук: вграден приемник, звучник и микрофон, функција за вибрации
Физички карактеристики

Димензии: 156 mm (6,1 инчи) x 74 милиметри (2,9 инчи) x 25,5 милиметри (1 инч)
Тежина: 335 g (11,8 унци)
Корисничко опкружување

Температура на складирање: -25 ° C (-13 ° F) до 70 ° C, MIL-STD-810G, процес 501.4, постапка II, MIL-STD-810G, постапка 502.4, процедури I и II
Работење Температура: -20 ° C (-45 ° F) до 55 ° C, MIL-STD-810G, Процес 501.4, постапка II, MIL-STD 810G, Метод 502.4, Процедури I, II и III
Отпорност на влажност: MIL-STD 810G, Процес 507.4
Отпорност на пад: 26 капки на 1,22 m (4ft) на бетон, MIL-STD-810G, постапка 516.6, постапка IV
Прекини отпор: 500 ролни со висина од 1 m (3,2 стапки) според IEC 60068-2-32
Отпорност на вибрации: MIL-STD-810G, постапка 514.6, постапки I и II
Отпорност на песок и прашина: IP65, MIL-STD-810G
Отпорност на вода: IP65, MIL-STD-810G
Висинска отпорност: 4572 m (15.000 стапки) на 5 ° C

Брошури и поддршка

Категорија: Windows