Unitech HT660e

Категорија: Windows
Unitech HT660e нуди токму она што е потребно во современата средина во која податоците се собираат. Врз основа на успехот на претходната платформа, HT660e сега е подготвена да ги преземе вашите апликации чекор понатаму.
 
Развијте свои апликации и управувајте со вашата интеграција со HT660e. Оваа функција богата со рачен терминал е дизајниран да ви овозможи со поголема флексибилност и контрола на апликации за прибирање на мобилни податоци. HT660 е наменета за една рака или две раце работа со складирање и трговија на мало, транспорт и логистика. Нејзините вграден ласерски бар код читачи е способен да чита со висок квалитет бар кодови, овозможувајќи им на корисниците да ја извршуваат својата работа на мува и со виљушкари. Во однос на целите за кои е потребна многу чести читање, на пример, во операции за складирање, на рака да им е можноста за користење на дополнителни gungrip рачка, која е лесно, ако е потребно прицврстени на земјата, која е причината зошто корисниците не мора да служат само една конфигурација на уред. Единственото нешто што ми треба е да се избере средина што е најдобро за нив или да се меша и се исти со барањата на секоја цел. Наведените флексибилност го прави HT660 мултифункционален машина кој е погоден за многу различни цели во нивните целни пазари.
 

Спецификации

перформанси

Процесор: Samsung 6410 667 mHz
Меморија: MDDR 128 MB, ROM 256 MB
Слот за експанзија на меморија: поддржува SD / SDHC мемориски картички до 16 GB
Оперативен систем: Batch - Microsoft Windows CE 6.0 Core, WiFi - Microsoft Windows CE 6.0 Pro
Екран: 2,8-инчен, QVGA, 240 x 320, TFT LCD екран во боја на допир
Тастатура со 37 нумерички копчиња, алфа-клуч и функционален клуч
Внесување на податоци: тастатура, екран на допир, целосна алфанумеричка мека тастатура, читач на бар код
Читач на ласерски бар-код со брзина на читање од 104 (± 12) скенирања во секунда (двонасочна)
Комуникација: USB 1.1 клиент, Bluetooth V2.1 Класа II, WLAN 802.11b / g со USB држач и Ethernet штанд
Извор на енергија: Главна батерија - Батерија Li-Ion 3.7V, 2000 mAh, со животен век до 8 часа, во зависност од конфигурацијата и апликацијата; резервна батерија - една батерија на полнење Ni-MH со 2 часа дополнително време
Физички карактеристики

Димензии: 199,5 mm x 79 mm x 39,6 mm
Тежина: 360 g (со батерија)
Корисничко опкружување

Температура на чување: -20 ° C (-40 ° F) до 60 ° C (140 ° F)
Работна температура: -10 ° C (14 ° F) до 50 ° C (122 ° F)
Влажност: 5% до 95% не-кондензирана релативна влажност
IP ниво на заштита: IP54
Отпорност на пад: 1,5 m (5 стапки)
Додатоци

USB држач со функција за полнење на батеријата
Етернет стојат со резервна батерија функција
USB комуникациски кабел со полнач
Главна батерија 2000 mAh
каишот
feed
случај
Stylus
Gungrip лост

Брошури и поддршка

Категорија: Windows