CASIO VT-500

Категорија: Android
Без разлика дали вирусите, неовластен пристап или кражба на хардвер, CASIO таблетот има убедлив одговор.
 
Ова е предвидено со своите ефикасни системи за безбедност: NFC технологија, ограничувања инсталација, акустична whistleblower од кражба или технологија за енкрипција дека го користи Сем картичка. Таблет CASIO се справува со температурен опсег од -20 до 50 ° C, да падне во пумпа 1 метар, а на домување со прашина и вода прскаат. Сето ова го прави совршено дизајниран уред за професионална употреба во широк спектар на активности и области - во затворени простории и на отворено. Опремени со LCD екран од 10.1 инчи и чувствителни на допир на прстот и игла, овој таблет тоа го прави брз, едноставен капацитивни работни места како што прецизност цртање и собирање на потписи. Во работењето се врши на местото на продажба, кои можат да бидат од корист кога пристап до одредени содржини не е можно со помош на допир на прстот, но само со помош на игла. CASIO таблетот гарантира голема брзина и лесна размена на податоци, и внатрешно и локално, во движење. Неговата високо ефикасна, безжична батерија за полнење може лесно да се замени без потреба од дополнителни алатки. За оние апликации кои се потпираат на безжична локална компјутерска мрежа, уредот користи стандарди 802.11a, b, g и n. Покрај тоа, Bluetooth 4.0 / LE е исто така достапен за корисниците.
 

Спецификации

перформанси

Процесор: Dual-Core OMAP4460 1,5 GHz
Меморија: 1 GB RAM меморија, 16 GB од (корисникот на располагање околу 13 GB)
SD / microSD: SD картичка (поддржува SDHC мемориски картички) / слот за microSD картичка (поддржува microSD мемориски картички)
СМС слот: да
Платформа: Android 4.0.4
Екран: 10,1-инчен (1280 x 800 точки), IPS TFT LCD екран во боја со LED задно осветлување
LED индикатори: статус на полнење на батеријата / работен статус
Touchpad: Капацитивност / влез со дигитална пенкала
Внесете копчиња: Копче за вклучување, функција клуч А, Б клучните функции, јачина на звук (горе / долу), клучните заклучување на екранот
Безжични комуникации податоци: W-WAN - HSPA / UMTS / EGPRS (EDGE) / GPRS; W-LAN (WPA2-компатибилен) компатибилен со стандардот на IEEE802.11a, b, g, n; Bluetooth верзија 4.0 / LE
Сензори: GPS 16-канален ресивер, сензор за забрзување, геомагнетна сензор, сензор за светлина
Извор на енергија: главната батерија - литиум-полимер (корисникот заменливи); резервна батерија - литиум; полнење време - околу 6 часа
Дигитални фото апарати: автофокус, пред - околу 5 мегапикселна задна (со LED блиц) - околу 5 милиони точки
NFC читач / писател: (Near Field Communication) на NFC / FeliCa ISO14443 тип A / B тип ISO14443 / ISO15693
Интерфејси: вграден моно микрофон, стерео звучници и звучен сигнал; мини HDMI (излез); Домаќин USB - USB 2.0 Тип A x 1 / USB клиентот - USB 2.0 со Mini-B x 1
Физички карактеристики

Димензии: околу 190 mm во должина x 269 mm ширина x 14,4 mm широк
Тежина: приближно 780 g (вклучувајќи батерија)
Корисничко опкружување

Работна температура: -20 ° C (-4 ° F) до 50 ° C (122 ° F)
IP Ниво: IP54 (прашина и прскаат вода) - во согласност со стандардот IEC 60529
Отпорност на падот: од висина од 1 m (3.3 ft)
Категорија: Android