Bluebird Pidion BP80

Категорија: Windows
"Едноставно корисно и сигурно" е уредот на Bluebird Pidion BP80, кој е дизајниран да биде на услуга за секој кој има потреба или сака да биде продуктивен.
 
Сите работни места што може да се извршат само во канцеларијата се прават насекаде. Bluebird Pidion BP80 може да се пофали со напреден Eyelluminate дисплеј кој прикажува содржини со висока резолуција од кој било агол, без оглед на нејзината цел, неуморно овозможувајќи перфектни перформанси на работа. Најдолгиот век на батеријата, заедно со еколошки свесно "централизирана" контролна единица, го вози BP80 надвор од кутијата на секое работно време. Нејзиниот корисник може дополнително да додава или отстранува разни видови периферни уреди за различни вертикални цели. Од аспект на сигурност, BP80 може да ги издржи сите предизвици. Уште подобро, имајќи ги сите овие одлични и корисни функции, спакувани во лесни куќишта, BP80 е зрелост бизнис решение. Промените кои вообичаено предизвикуваат стрес и вознемиреност сега можат слободно да се преминат, бидејќи наместо да се облечат на BP80, тоа ќе одговара на вас и вашите дневни задачи пред да го забележите.
 

Намена

  • Работа во трговина
  • Директна достава до продавници
  • Испорака на лекови
  • Собирање на податоци на терен
  • Преглед на информациите од терен

Индустрија

  • Малопродажба
  • Логистика
  • Здравство
  • Работа на терен
  • Сигурност

Спецификации

перформанси

Процесор (процесорот): Intel 1.6 GHz, Hyper Threading
Меморија: 2 GB
Складирање на податоци (опционално): 64 GB / 32 GB тврдото диск (SSD)
Слот за мемориска експанзија: корисник достапни слотот за мемориската картичка microSD до 32 GB
Оперативен систем (оперативен систем): Windows Embedded 8 Standard
Екран: Eyelluminate; 10,1-инчен широк екран LED позадинско осветлување, мулти-допир, со IPS технологија; 1280 x 800 пиксели; кристално јасна слика од сите агли (дури и под директна сончева светлина); заштитен слој спречува смазка отпечатоци од прсти на Corning Gorilla Glass
Интерфејс: докинг конектор, 1 HDMI микро, моќ конектор, приклучок за слушалки, еден USB домаќин
Тастатура: виртуелна
Батерија: вградена во, батерија, литиум-полимер, 44.4 Wh (12.000 mAh)
Аудио: звучници, двојна микрофон со отстранување на секој шум, Bluetooth слушалки
Задна камера: 3 мегапиксели со автоматски фокус и LED блиц, видео снимање, HD видео со звук
Предна камера: 1,3-мегапикселна, веб камера
GPS: со помош на GPS
Сензори: сензор за движење, сензор осетлив на амбиентално светло
Вградено радио

WWAN радио (незадолжително): 4G LTE, HSPA + / HSPA / UMTS, EDGE / GSM
WLAN (опционално): 802.11 a / b / g / n WiFi
WPAN (опционално): Bluetooth V4.0 LE
NFC (незадолжително): на NFC (во близина на областа на комуникацијата), сите поддржани типови (Mifare / Калипсо / Felica / и др); ISO21481 (NFCIP-2), тип А, тип Б
Физички карактеристики

Димензии: 182 мм (7,17 инчи) широк x 264 mm (10.39 инчи) висока x 17,7 мм (0,7 инчи) длабочина
Тежина (вклучувајќи батерија): 980 g (2.16 lbs)
Корисничко опкружување

температура на чување: -25 ° C (-13 ° F) до 70 ° C (158 ° F)
Работна температура: -20 ° C (-4 ° F) до 60 ° C (140 ° F)
Влажност: 95% без кондензација
Издржливост: технологија на ТанксСмит
Отпорност: падна од височина од 1,8 метри (6 стапки) на воените стандарди MIL-STD 810G
IP ниво на заштита: IP65

Брошури и поддршка

Категорија: Windows