Handheld Algiz 8X

Категорија: Windows
Моќен бележник за работа на терен Екстремно мобилен рамен таблет Рачното Algiz 8X комбинира моќни компјутерски функции со најголема сигурност да работи во најсложените средини. Во прилог на импресивен дизајн и специфични карактеристики, тоа е воодушевено од високата моќност на процесорот, со што ќе се зголеми ефикасноста во текот на долгите денови на теренот. Рачното Algiz 8X се напојува со брз Intel Pentium процесор и е опремен со повеќе од доволно работна станица и простор за складирање.

Компактна големина Рачни Algiz 8X - тенок 24 милиметри и тежи помалку од еден килограм, вклучувајќи ја батеријата - го прави совршен придружник за денешниот теренски работници кои се постојано во движење го прави. Со елегантен дизајн, Algiz 8X е ефикасна и пријатен за употреба, а со тоа е во состојба да го издржат грубо ракување и барајќи средини како што се индустриски и оние на отворено, од рударството на одржување. Својот висок степен на заштита IP65 ги исполнува строгите MIL-STD-810G за заштита од прашина, вода, вибрации, капки, екстремни температури и различни височини. Овој уред е навистина совршено прилагоден за секој потег од канцеларијата на терен и назад, што го прави користењето на компјутери во областа едноставен, каде што може да се увери на корисниците дека нивните податоци се заштитени. Со својот осветлен 8-инчен екран осетлив на допир и направен од хемиски армирано стакло, Algiz 8X е подготвен да ја прикаже вашата работа и внатре и надвор. Поддржува дожд и ракавици, и со помош на активно пенкало, овозможувајќи флексибилност во работните услови кои секогаш се поврзани со различни предизвици. Ниту промени во работната околина немаат проблем, благодарение на сензорот за амбиентално осветлување што автоматски го прилагодува прилагодувањето на задното осветлување.

Спецификации


перформанси Процесор: Intel Pentium N3710 (2M кеш, до 2.40 GHz) Меморија / диск: 4 GB DDR3L RAM / 128 GB SSD Оперативен систем: Windows 10 Enterprise LTSB (64-bit) Екран: 8-инчен екран осетлив на допир, резолуција 1280 x 800, со хемиски армирано стакло, 600 + nits, поддржан и со дожд и со ракавици, поддржан активен пенкало Тастатура: режим на допир, копчиња: напојување, мени, дома, F1, F2 Батерија: батерија лесна замена Li-Ion, стандардна батерија - 5200 mAh (39.52 Wh), 7.6 V; Продолжен капацитет на батеријата - 10050 mAh (76.38 Wh), 7.6 волти Поврзување: 1 x DC напојување, 2 x USB домаќин 3.0 тип A, 1 x микро HDMI, микро SDXC, микро SIM Навигација: Вграден GPS / GLONASS (NEO-M8N) Камера: заден - 8 мегапиксели со автоматски фокус и LED блиц, предни 2 мегапиксели комуникација Аудио: звучник PAN: Вграден BT v4.2 LE Мобилен WWAN: 2G, 3G, 4G / LTE, Sierra EM7355 (тип M.2), Sierra EM7305 (EU M.2 тип) Безжичен LAN: 802,11 ac, a / b / g / n 2,4 GHz и 5 GHz Физички карактеристики Димензии: 225 mm (8,8 инчи) x 147 милиметри (5,7 инчи) x 24 милиметри (0,9 инчи) Тежина: 990 g (2.18 lb) - вклучувајќи батерија Корисничко опкружување Температура на чување: -40 ° C (-40 ° F) до 70 ° C (158 ° F), MIL-STD-810G, постапка 501.5 / 502.5, постапка I Работна температура: -20 ° C (-40 ° F) до 60 ° C (140 ° F), MIL-STD-810G, Процес 501.5, постапка II Отпорност на влага: 0-95% (без кондензација), MIL-STD-810G, 507,5 Отпорност на вибрации: MIL-STD-810G, постапка 514.6, постапки I и II Отпорност на песок и прашина: IP65, IEC 60529 Отпорност на вода: IP65, IEC 60529 Отпорност на висина: 4572 m (15.000 стапки), MIL-STD-810G, Процес 500.5 додатоци Вклучен додаток: стандардна батерија, AC адаптер

Категорија: Windows