Zebra ET50/55

Категорија: Windows
Конечно, се појави флексибилен бизнис таблет кој може да биде прилагоден на потребите на секоја работа и секоја околина - од асистентите за продажба и складиштето во затворени простории до продажбата на персоналот, возачите кои работат на испораки и техничари на терен.
 
Вашите вработени ќе го добијат најдоброто од двата света - уред со стил на потрошувачи, кој исто така ги има сите функции на бизнис-класа што ќе им овозможат да ја завршат целата работа без проблеми - издржливост, траење на батеријата, избор на оперативен систем (Android или Windows) (802.11a / b / g / n Wi-Fi - заедно со Zebra ET50 и 4G LTE - со Zebra ET55), во две тешки средини, две големини на дисплеј, GPS, NFC и брза Wi-Fi и мобилна безжична конекција. Кога станува збор за пронаоѓање на податоци, нашите таблети можат да имаат - две вградени камери за вчитување на слика, баркодови на бар код и видео повици; опционални напредни уреди за полнење и иновативни Bluetooth скенери за интензивно вчитување на бар кодови без никаков напор; и три начини на внесување на податоци кои се ефективни дури и кога екранот е влажен - со користење на активен или пасивен стил или прст, со или без ракавица.
 

Спецификации

Таблет со Windows
Физички карактеристики
• Димензии 8,3-инчен таблети: 22,8 cm ширина (9 инчи) x 15 cm (5,9 инчи) висока x 12,5 cm (0.5 инчи) длабочина
• Тежина на 8,3-инчен таблет: 555 грама (1,2 lbs)
• Екран 8.3-инчен таблети: 1920 x 1200, 440 гнида, Corning Gorilla Glass 3 mm дебелина 1,3 сегментирани допир на силни или слаби светлосни сигнали, активната digitizer, мулти-допир (10 поени) капацитивни плочи (јасно и надвор, во дневна светлина), со сензор за осветлување на амбиенталниот свет, виртуелна тастатура, Bluetooth, USB
• Димензии 10,1-инчен таблети: 26.9 cm ширина (10,6 инчи) x 18.1 cm (7,1 инчи) висок x 12,5 cm (0.5 инчи) длабочина
• Тежина на 10,1-инчен таблет: 750 грама (1,55 фунти)
• Екран 10,1-инчен таблети: 1920 x 1200, 350 гнида, Corning Gorilla Glass 3 mm дебелина 1,3 сегментирани допир на силни или слаби светлосни сигнали, активната digitizer, мулти-допир (10 поени) капацитивни плочи (јасно и надвор, во дневна светлина), со сензор за осветлување на амбиенталниот свет, виртуелна тастатура, Bluetooth, USB
перформанси
• Процесор (процесор): четири-јадрен 64-битен процесор Intel 2.4 GHz
• Оперативен систем (оперативен систем): Индустрија Вградени 8.1 Про со уред за напојување при подготвеност за спиење (подготвено за Windows 10)
• Меморија: 4GB LPDDR3 RAM меморија, 64 GB eMMC Флеш, корисникот достапни отвор за SDXC картички (стандард поддржува капацитети до 2 ТБ)
Корисничко опкружување
• Температура на чување: -20 ° C (-4 ° F) до 60 ° C (140 ° F)
• Работна температура: 0 ° C (32 ° F) до 50 ° C (122 ° F)
• Отпорност: нема стабилна заштитна рамка - удар со бетон од висина од 1 m (3.28 стапки), додека опционално стабилна заштитна рамка - удар со бетон од висина од 1,8 метри (5.9 стапки), на MIL -STD-810G
IP ниво на заштита: IP65
• Вибрации: Оперативни - случајни вибрации од 10 до 1000 Hz и 1.9 g RMS, со едночасовна отпорност; неоперативни - случајни вибрации од 10 до 1000 Hz и 4,1 g RMS
• Влажност: релативна влажност од 10% до 90% (без кондензација)
 feed
• Профил на корисникот на батеријата: засилувач за целосен опсег - континуирано работење е можно со опционална дополнителна батерија
• 8,3-инчен таблет-батерија: батерија со капацитет на полнење од 5900 mAh, можност за полнење, заменливи за корисникот
• 10.1-инчен таблет-батерија: паметен Li-Ion батерија е 800 mAh батерија на полнење, заменлива за корисникот
• Опција брзо промена дополнителен капацитет на батеријата од 6800 mAh е достапен за 8.3-инчен или 10,1-инчен таблет Зебра ET50 / ET55


Опции за вчитување податоци • Скенирањето е возможно со опционален позадина хардвер - вградени напредни SE4710 или SE4750 слики со хардверско декодирање • Задна камера: 8-мегапикселна камера со автоматски фокус, корисник прилагодливи LED блиц, светлина и Латитуда мрежа, се вели 1D и 2D бар кодови, фотографии, видео, потписи и документи • Предна камера: 2-мегапикселна камера оптимизиран за видео соработка и услови на слаба осветленост (видео 1080p Full HD 1920 x 1080, 30 fps) Безжична комуникација • WLAN: 802.11a / b / g / n / k / r; двоен опсег 2 x 2 MIMO за испраќање и примање • WWAN: глобален LTE со HSPA + • WPAN класа 2, Bluetooth v4.0 (Bluetooth Smart) • GPS: GNSS, исто така, поддржува GPS и Glonass со LTO технологијата - за GPS со помош, без да се жртвува самодоверба • NFC: P2P: ISO 18092; Читач / принтер: ISO 14443-A-B, MIFARE, FeliCa, ISO 15693, типови на типови на тема NFC од 1 до 4; картичка емулација: ISO 14443-А-Б-Б ', MIFARE, Фелича РФ; растојание до 3 см сензори • Гироскоп: одржува ориентација на принципот на зачувување на аголниот импулс на движење • Сензор за движење: Три брзини на брзината што овозможува откривање на движење за да овозможи динамично враќање на екранот и управување со батеријата • Амбиентско светло чувствително на сензорот: автоматски го прилагодува позадинското светло, осветленоста на екранот и тастатурата • Електронски компас: независен од GPS

Брошури и поддршка

Категорија: Windows