Handheld Nautiz X8

Категорија: Windows
Ергономскиот рачен Nautiz X8, лидер на новата генерација на джобни уреди, е опремен со најголемиот и најсветлиот капацитивен екран осетлив на допир во својата класа и без преседан процесорска моќ, поврзување и робустност на теренот.
 
Handheld Nautiz X8 не само што ќе ве следи, туку ќе ја води. Овој динамичен рачен компјутер се состои од брзо брза dual-core процесор од Texas Instruments 4470, моќ 1.5GHz, кои работат големина на меморија од 1 GB, 4 GB iNAND флеш меморија и 5200 mAh Li-ion батерија на едно полнење може да потрае и до 12 часа. Два оперативни системи за да изберете од - Android 4.2.2 или Windows Embedded Рачни 6.5.3 - ќе ви овозможи да се прилагодите на платформа. Секој детал Nautiz X8 внимателно дизајнирани за употреба надвор од патот, додека не е игнориран стил не е ергономијата. Својот супериорен екран на допир капацитивни со висок сјај има дијагонала од 4,7 инчи и е најголемиот што може да се најде во било споредливи компјутер. Можете да управувате со лесен допир и движење на прсти - на ист начин како користите лични паметни уреди. Робусноста на Nautiza X8 не може да се спореди. Ниво IP67 заштита гарантира дека прашина и вода и да го издржат повеќе капки, силни вибрации и оперативни температури во опсег од -30 ° C (-22 ° F) до 60 ° C (140 ° F). И сето тоа е сместено во атрактивен, око-пријатни уред кој тежи само 490 грама (17,3 унци)

Поврзани производи

Спецификации

перформанси

Процесор: двојадрен Texas Instruments 4470 1,5 GHz
Меморија: 1 GB RAM / 4 GB iNAND флеш
Оперативен систем: Windows Embedded Handheld 6.5.3, Android 4.2.2
Екран: 4.7 инчен FWVGA, 854 x 480 пиксели, IPS, 600 гниди, мулти-допир капацитивни Асахи Dragontrail хемиски зајакна стакло
Тастатура: нумерички со три програмабилни функционални копчиња
Батерија: Li-Ion 3,7 V, 5200 mAh
Навигација: вградена стои во-Blox GPS, контрола на брзината 3-оска, 3-оската жироскоп, altimeter / барометар
Фотоапарат: 8-мегапикселна камера со автоматски фокус и LED блиц
Физички карактеристики

Димензии: 190,9 милиметри (7,5 инчи) x 79,7 милиметри (3,1 инчи) x 34,6 милиметри (1,3 инчи)
Тежина (со батерија на полнење и прерамка за рака): 490 g (17 унци)
Корисничко опкружување

температура на чување: -40 ° C (-40 ° F) до 70 ° C (158 ° F), MIL-STD-810G, Метод 501,5 / 502,5, Експертска I, II и III
Работна температура: -30 ° C (-22 ° F) до 60 ° C (140 ° F), MIL-STD-810G, 501,5 / 502,5, Експертска I, II и III
Влажност: 90% релативна влажност
Изложеност на сончева светлина: Може да се земе UVB изложеност за долго време
Отпорност на пад: со висина од 1,22 m (4 чекори), MIL-STD-810G, постапка 516.6, постапка IV
Отпорност на вибрации: MIL-STD-810G, постапка 514.6, процедури I и II, категорија 5
Отпорност на песок и прашина: IP67
Отпорност на вода: IP67
Отпорност до висина од 4572 m (15.000 стапки), MIL-STD-810G, Метод 500,5, Експертска I, II и III
комуникација

Bluetooth 2.0
Безжичен LAN вграден 802.11b / g, глас и податоци, 3.8G HSPA + GSM / HSUPA и CDMA EVDO свештеникот А
Вграден звучник и микрофон со отстранување на шумот

Брошури и поддршка

Категорија: Windows